Меню
Мій кабінет

Як поєднувати кар’єру та побут?

Сучасне життя – це велика кількість зобов’язань. І те, наскільки добре виходить з ними впоратися, залежить від вміння розставляти пріоритети та планувати власні дії. Є декілька порад, що допоможуть поєднувати у своєму житті все те, що хочеться та на що є наснага. І зараз ми ними з вами поділимося.

  • Позбавтеся стереотипів. Сучасна жінка не зобов’язана грати роль ідеальної домогосподарки, як це було раніше. Якщо вам подобається будувати кар’єру – це нормально. І ви можете мати у пріоритеті саме професійну самореалізацію.
  • Дивіться на побут як на можливість зробити своє життя комфортнішим. Наприклад, приготування їжі – це спосіб подбати про своє здоров’я, якщо ви почнете харчуватися корисно. Прибирання – це створення затишку там, де ви можете відпочити. Ігри чи навчання з дітьми – це можливість проводити з ними час, будуючи міцні стосунки.
  • Залучайте до побутових справ партнера. Це не є виключно вашим обов’язком, якщо ви живете не одна. Розділіть справи так, щоб обом було зручно. Наприклад, ви відповідаєте за приготування їжі у вихідний день, партнер – за похід до магазину, а прибирання робите спільно.
  • Плануйте свій тиждень. Це допоможе тримати під контролем обидві сторони життя. Так вам буде значно спокійніше. Розділяйте справи на термінові та на ті, які можуть зачекати.
  • Віддавайте перевагу якісному відпочинку. Якщо ви працюєте тиждень та відчуваєте втому, не потрібно у вихідний день братися за кулінарні подвиги або за генеральне прибирання. Розраховуйте свої сили так, щоб залишався час відновити енергію.
  • Забудьте про звинувачення себе у чомусь. Не встигли щось зробити? Не вистачило сил або бажання? Це нормально. Спробуйте знайти причину, чому це так. Можливо річ у тім, що ви втомилися або у тому, що у ваші плани втрутилися несподіванки. Але у будь-якому разі це не привід критикувати себе.

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам знайти ваш власний ідеальний баланс!

Якщо залишилися запитання — тут ви можете знайти більше порад від психологів/-инь проєкту

Перейти до всіх порад

Якщо ви потребуєте допомоги, зверніться за онлайн консультацією

Звернутись до психолога/-ині

Більше підтримки