04 грудня у хабі “ВОНА” в Одесі в рамках всеукраїнської акції “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства” відбувся тренінг на тему “Гендерна рівність в професійній сфері”. Участь у навчанні брали курсанти/-ки Одеського державного університету внутрішніх справ. Захід провела кар’єрна радниця проєкту “ВОНА хаб” в Одесі Маргарита Загоровська.
Під час тренінгу учасники/-ці дізналися про важливість гендерної рівності в робочому середовищі, розглянули стратегії для створення більш інклюзивної та рівноправної професійної атмосфери, обмінялися думками та ідеями щодо того, як зробити професійну сферу відкритою та рівною для всіх. Зосереджено увагу курсантів/-ок щодо алгоритму дій правоохоронних органів при виявленні фактів насильства та розглянуто кейси з ознаками домашнього насильства.
Пані Маргарита розповіла про польського психолога Єжи Мелібруда, який досліджував проблему насильства, виділив чотири основних ознаки, які у сукупності відрізняють насильство від конфлікту: це – перевага сил, порушення прав людини, заподіяння шкоди та свідомість дії. Також тренерка роз’яснила присутнім про основні зміни, які несе Стамбульська Конвенція.
![](https://www.vonahub.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/407825879_180892645108691_6952985727491137938_n-2-1024x683.jpg)
![](https://www.vonahub.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/407725205_180892491775373_5187654704221369972_n-1024x683.jpg)
![](https://www.vonahub.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/407467325_180892495108706_7756225334753152385_n-1024x683.jpg)