Меню
Мій кабінет

Форум «Економічне наснаження вразливих жінок задля подолання гендерно зумовленого насильства та відбудови України» відбувся в Києві

15 грудня у Києві UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, у партнерстві з Міністерством економіки України провели форум на тему “Економічне наснаження вразливих жінок задля подолання гендерно зумовленого насильства та відбудови України”.

На одному майданчику зібралися представники та представниці уряду, Верховної Ради, органів місцевого самоврядування, державних та приватних компаній, посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Під час події обговорили такі важливі питання:

✅ кращі практики та програми з економічної спроможності вразливих жінок та жінок, що перебувають у складних життєвих обставинах;

✅ прийняття та підсилення законів, які підтримують підприємництво серед жінок, зокрема тих, що постраждали від гендерно зумовленого насильства;

✅ створення стимулюючих програм для підприємств, які надають перевагу найму, навчанню та підтримці вразливих жінок;

✅ розробка політик для підтримки розширення участі жінок у професіях та секторах, де залучені переважно чоловіки.

Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України, зазначила:

«Ми співпрацюємо з різними інституціями, серед яких UNFPA, бо знаємо те, як сильно пов’язані економічні спроможності жінок із питанням домашнього насильства. Спільними зусиллями ми маємо розбудовувати мережу підтримки жінок по всій країні – аби вони знали, куди звернутися у випадку насильства»

Також на форумі розповіли про результати роботи проєкту «ВОНА хаб». Це ініціатива, яка пропонує можливості для вдосконалення професійних навичок, працевлаштування, відкриття бізнесу тим жінкам, котрі постраждали від гендерно зумовленого насильства або перебувають у складних життєвих обставинах.

«Основою успіху «ВОНА хаб» є співпраця. Ми працюємо з місцевою владою та центрами зайнятості, гарантуючи, що постраждалі отримують ефективну допомогу. Наше партнерство з державними структурами, як-от з Міністерством економіки України, а також з різними бізнесами, має вирішальне значення для надання комплексної підтримки жінкам, що постраждали від насильства або знаходяться в зоні ризику»,

– підкреслив Мустафа Ельканзі, Старший координатор з надзвичайних ситуацій / заступник представника UNFPA в Україні.

Крім підтримки онлайн, хаби працюють у 8 містах України – Запоріжжя, Дніпро, Київ, Львів, Чернівці, Луцьк, Ужгород та Одеса. Із часу заснування проєкту у 2020 році кар’єрні радниці та психологині допомогли тисячам жінок. Зокрема, понад 1100 жінок знайшли роботу та більш ніж 200 – започаткували власний бізнес.

Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України, зазначила:

«Один із пріоритетів роботи Мінекономіки – залучення жінок до ринку праці, надання їм можливостей для самореалізації. Сьогодні на жінках велика відповідальність, бо вони комбінують багато ролей: працюють, ведуть власний бізнес, турбуються про сім’ю, захищають країну. Зростання обов’язків має супроводжуватись зростанням можливостей.  Ми вдячні UNFPA і проєкту «ВОНА хаб» за те, що ви робите таку величезну роботу. Економічна незалежність жінок – це дуже цінно».

Проєкт «ВОНА хаб» реалізується UNFPA за фінансової підтримки уряду Великої Британії та Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги.

Інші новини