Меню
Мій кабінет

L’Oréal Україна та UNFPA запустили 6-й сезон освітньої програми «Краса для всіх» 

У травні 2023 року L’Oréal Україна розпочала 6-й сезон загальноосвітньої програми «Краса для всіх», щоб допомогти жінкам, які постраждали від насильства, а також опинились в скрутному становищі через війну, здобути безоплатну освіту у сфері краси. Реалізація програми здійснюється за підтримки Фундації L’Oréal та спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.

Мета програми — за допомогою спеціального курсу навчити жінок, які перебувають у непростій життєвій ситуації, основ перукарської майстерності та допомогти їм побудувати свій шлях до нового життя. У 2023 році L’Oréal розпочала навчання одразу у двох містах України: Києві та Львові. 

  • Курс перукарської майстерності викладають майстри салонного бізнесу, експерти та експертки, які працюють з брендом Matrix.
  • Курс передбачає заняття з психологом з метою допомогти покращити психологічний стан учасниць.
  • Курс надає можливість сформувати необхідні навички, щоб почати кар’єру у сфері краси.

Протягом чотирьох місяців, із травня по серпень 2023 року, учасниці проходитимуть навчання у групах (до 25 осіб у кожній групі) із дотриманням усіх заходів безпеки. Програма передбачає понад 400 годин навчання. Після завершення навчання, учениці отримають дипломи про здобуття професії перукарки. У вересні 2023 року планується запустити 7-й сезон програми.

За 5 років реалізації загальноосвітньої програми в Україні 164 жінки безоплатно здобули освіту у сфері краси. У 2023 році до програми приєднаються ще понад 100 українок.

«Війна в Україні спричинила глибинні соціальні зміни, тому програма для нас набула зовсім іншої актуальності. Почати нове життя – це те, з чим стикались українці з 24 лютого минулого року, які були вимушені покинути власні домівки та втратити роботу. Дана програма – один із інструментів, за допомогою яких жінки мають можливість отримати нову професію, прашевлаштуватися, стати фінансово незалежною та змінити своє життя на краще», – Катерина Ануріна, старша спеціалістка з комунікацій L’Oréal Україна.

“Ми в UNFPA системно займаємось підтримкою жінок, котрі постраждали від гендерно зумовленого насильства. Ця проблема є особливо актуальною під час війни – за даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у 2022 році до поліції та соціальних служб надійшло понад 250 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Щоб розірвати коло насильства, жінці важливо мати економічну незалежність. Саме тому ми раді нашій багаторічній співпраці з L’Oréal Україна в межах проєкту «Краса для всіх», який надає жінкам можливість освоїти професію та почати кар’єру у сфері  краси”, – Альона Зубченко, керівниця програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству.

Марина Хонда, заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень зазначила: “Це вже 6 сезон проєкту і дуже надихає те, що випускниці після курсів розпочинають кар’єру в абсолютно новій для себе сфері, працевлаштовуються в салони краси, а деякі – запускають власні бізнеси. Це важлива ініціатива, бо багато жінок втратили роботу, дім, були вимушені переїхати, і мають здобути нові навички, влаштуватись на новому місці. Робота дає впевненість у своїх силах, економічну стабільність і можливість швидше соціалізуватися”. 

У Києві програма реалізується у приміщенні Київського коледжу легкої промисловості, що стало можливим за сприяння Київської міської державної адміністрації та фінансової підтримки уряду Великої Британії, у Львові – на базі Молодіжного навчального центру імені св. Івана Боско.

Інші новини