Меню
Мій кабінет

Міні-гранти та стартові набори: як “ВОНА хаби” допомагають жінкам розпочати власну справу

65 жінок, які пройшли навчання у “ВОНА хабах” в 2023 році, отримали стартові набори для початку власної справи. Також 3 клієнтки виграли міні-гранти для реалізації своїх проєктів. 

Одна із цілей “ВОНА хабів” – пропонувати професійні курси та допомагати із започаткування власного бізнесу жінкам, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться у групі ризику. 

Цього року 65 клієнток хабів у Запоріжжі, Львові, Києві, Ужгороді та Луцьку, які успішно завершили навчання у сфері краси, отримали стартові набори для початку своєї справи. 

Їх подарували тим клієнткам, котрі завершили курси з манікюру, основ перукарства, нарощування вій, косметології, флористики й дизайну, кондитерської майстерності, а також курси для бровісток. 

Інна, клієнтка “ВОНА хабу” в Запоріжжі, що успішно пройшла курси з основ перукарства, розповіла: “Я хотіла стати перукарем ще з дитинства. Спочатку навчалась справі у Маріуполі, а з початком війни по приїзду в Запоріжжя вирішила згадати базові навички. У мене була мрія завершити навчання і працювати в цій сфері – і я це зробила”

Марія, одна з випускниць курсу з манікюру в Києві, ділиться враженнями: “Раніше я ніколи цим не займалась. На курсах я фактично вивчала все з нуля. Викладачі все дуже доступно пояснювали. Я вдячна за стартові набори для роботи з дому, що включають ножиці, кусачки, пилочки, лаки. Я вже почала тренуватись робити манікур для своїх подруг. В планах – знайти роботу в цій сфері. Я переконана, що це можливо, адже сфера дуже популярна” 

Також у Чернівцях “ВОНА хаб” надав гранти для реалізації трьох проєктів. Один із проєктів стосувався виготовлення безпечних та органічних мийних засобів. Інші два – пов’язані із виробництвом хусток та сувенірних виробів ручної роботи. 

Членкиня журі, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Фрунзе, Наталії Штефанівна, зазначила: “Для себе я взяла ще декілька проєктів, які ми зможемо реалізувати разом із департаментом соціальної політики. Я допоможу знайти меценатів і ми реалізуємо ідеї учасниць”

У другому кварталі 2023 року ми продовжимо роботу з надання стартових наборів та міні-грантів для клієнток “ВОНА хабів”, котрі прагнуть стати економічно незалежними. 

Підтримка “ВОНА хабів” реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за фінансової підтримки уряду Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Інші новини