Меню
Мій кабінет

Співпраця з бізнесом та тренінги з протидії домашньому насильству на робочому місці

Проєкт з розвитку економічної спроможності жінок, започаткований UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, продовжує співпрацювати з бізнесом. Така співпраця є важливою для обох сторін, оскільки не тільки бізнес допомагає клієнткам хабів, але і команда проєкту допомогає бізнесу стати соціально відповідальним та пояснити, як боротися з домашнім насильством на робочому місці. 

Чому це важливо?
В рамках співпраці між бізнесом та UNFPA, яка розпочалась в 2019 році, було проведено дослідження щодо використання компаніями в Україні політик, дружніх до сім’ї, та поширеності домашнього насильства серед персоналу компаній, зокрема, про вплив явища на роботу компаній.

Дослідження* показало, зокрема, що:

  • від домашнього насильства потерпає четверта частина персоналу; 
  • у 1/3 випадків домашнє насильство продовжується на робочому місці, чим може ставити під загрозу житя і здоров’я інших членів колективу;   
  • 53% персоналу вбачають потребу в корпоративних політиках, які б дозволяли підтримувати баланс між роботою та сім’єю, при цьому 76% опитаних зазначило, що таких політик в їхніх компаніях немає; 
  • майже у 20% респондентів стать ставала на заваді у професійному житті.

Перші тренінги у 2023 році для бізнесу “Домашнє насильство НЕ приватна справа” вже пройшли в локальних хабах “ВОНА” у Львові, Ужгороді та Чернівцях за фінансової підтримки Посольства Великої Британії.

На зустрічі говорили про:

  • Домашнє насильство, які форми та прояви воно має.
  • Як домашнє насильство впливає на робоче життя.
  • Як розпізнати ознаки домашнього насильства на робочому місці.
  • Як ефективно взаємодіяти з постраждалими задля виконання робочих завдань, як безпечно та ефективно реагувати, куди та як перенаправляти постраждалих для отримання підтримки.

Проведення таких тренінгів для бізнесу та їх співробітників є важливим кроком для викорінення насильства у суспільстві, а також розбудови економічної спроможності жінок.

Найближчим часом фахівчині проєкту з розвитку економічної спроможності жінок, який започаткував UNFPA за фінансової підтримки уряду Канади, проведуть тренінги “Домашнє насильство НЕ приватна справа” у 8 громадах: Авангардська (Одеська область), Ужгородська, Рокитнівська (Рівненська область), Калуська (Івано-Франківська область), Старокостянтинівська (Хмельницька область), Тернопільська, Хорошівська (Житомирська область) та Черкаська.

Для участі обов’язкова реєстрація за активним посиланням вище.

* Гендерна рівність та відповідь на домашнє насильство в приватному секторі: заклик до дії https://ukraine.unfpa.org/uk/BADV2019

Інші новини