Меню
Мій кабінет

«Він штовхнув мене, я впала, зламала руку і плече». Як Ірина подолала насильство та знайшла роботу завдяки “ВОНА хаб”

«Чоловік нас з сином не підтримує. Навпаки – з його боку я чую тільки постійні погрози забрати сина, мовляв, я погана мати. Він піднімав на мене руку, одного разу сильно штовхнув, я впала, зламала руку і плече, – розповідає Ірина. – Від чоловіка я постійно чула тільки про свою незграбність, нездатність піклуватися про сина. Це все дуже пригнічує. Постійні невдачі, спочатку чвари, крики, бійки, погрози, зламана рука, плече. Я пішла від чоловіка, було важко. А потім, як грім на голову – війна. Тепер, коли це все згадую, дивуюся, як у мене вийшло це все пережити».

Згодом жінка дізналась, що у чоловіка з’явилася коханка і без вагань подала на розлучення. Нині жінка разом з чотирирічним сином живе у Закарпатській області. Після травми руки і плеча, Ірина до сих пір не оговталася. Тоді, під час накладання гіпсу, лікар пошкодив променевий нерв, про що стало відомо занадто пізно. Тепер рука жінки у напівробочому стані, потрібне тривале і вартісне лікування.

На Закарпатті Ірина зустріла чуйних та гостинних людей, які допомогли родині з житлом, прийняли, як рідну. Ірина відновила лікування, влаштувала сина у дитячий садочок, а нещодавно сталася ще одна подія, яка неабияк підтримала жінку в її боротьбі за економічну незалежність. Ірина за допомогою кар’єрної радниці «ВОНА хабу» знайшла роботу.

У жінки вища освіта, за фахом – інженерка з охорони праці. У рідному місті у них з чоловіком був власний бізнес, але нині вимушена розпочинати усе «з нуля». 

В Ужгородський «ВОНА хаб» Ірина звернулася за перенаправленням від соціального працівника ГО «Неємія». Там жінку зареєстрували, заповнили гугл-форму і почали підшуковувати роботу. У селі, де проживає Ірина з сином, розташований приватний комплекс відпочинку. Щоб жінці було зручно працювати й опікуватися сином, кар’єрна радниця хабу дізналась, що там наразі є вільна вакансія «менеджерки з бронювання та продажу готельних послуг». Згодом Ірина успішно пройшла співбесіду і нещодавно працевлаштувалась.

Ірина не приховує, що знайомство з кар’єрними радницями «ВОНА хабу», нова робота – позитивно вплинуло на життя  її родини, вселяючи надію та віру в те, що найважчі події залишилися позаду. Також жінка поділилась з кар’єрною радницею Аллою Лисенко своєю мрією мати власний бізнес та бути економічно незалежною, адже досвід ведення власної справи в неї є. Ірина закінчила курси бровісток, відкрила ФОП із намірами продовжувати розвиватись та рухатись вперед.

«Від щирого серця вдячна колективу ВОНА хаб. Ужгород за підтримку, ідеї, допомогу. За те, що не забували мене, телефонували, надихали рухатись вперед, робити спроби, не впадати у відчай після поразок. Не знаю, чи подужала б я пройти цей шлях без підтримки дівчат з хабу. Дякую вам».

Проєкт «ВОНА хаб» реалізується Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Інші новини