Меню
Мій кабінет

Як перезапустити кар’єру після декрету

Сьогодні у жінки багато можливостей, і поєднання сім’ї та кар’єри є однією з них. Найголовніше — прислухатися до себе й своїх відчуттів. Як знайти роботу після декретної відпустки? Як припинити хвилюватися та почати діяти? Як зробити цей новий для вас період максимально корисним? Відповідаємо на ці та інші запитання, щоб процес виходу на роботу був якомога комфортнішим.

Найважливіший крок упродовж пошуку роботи — повірити у себе

Якщо перед виходом із декретної відпустки ви відчуваєте, що ваша самооцінка стрімко падає, вам варто усвідомити: ви не стали гіршою як працівниця — ви просто тимчасово випали з «робочого контексту». Ба більше, ви маєте неоціненні якості: відповідальність, вміння планувати свій час та робити кілька справ відразу, здатність домовлятися й керувати процесами.

Пам’ятайте, що у будь-якій справі, чи то пошук роботи, чи то життєва реалізація, вам насамперед необхідна впевненість у собі. Як тільки ви повірите у себе як фахівчиню, роботодавцю не залишиться інших варіантів, як теж повірити, що він шукав саме вас.

Ніхто під час прийняття на роботу не чекає від вас подвигів — просто дайте собі час на те, увійти до ритму, і не робіть поспішних висновків. Врахуйте, що навіть при найкращому розкладі виникатимуть складнощі: втома, образа, відчуття, що не справляєшся й ні на що не здатна. Цей період мине, і відтак можна буде об’єктивніше оцінити те, що відбувається. Щоб відчути себе впевненіше, читайте тематичні статті та книги, беріть участь у семінарах, слухайте лекції — підвищуйте кваліфікацію, і незабаром усіх наздоженете.

Можливі варіанти

Тим, хто має намір знайти омріяну роботу після декрету та не планує радикально змінювати сферу діяльності, варто тримати руку на пульсі навіть під час декрету. Якщо правильно розподілити час, продовжувати рости професійно можна навіть у відпустці з догляду за дитиною. Ба більше, для деяких жінок декрет стає стартовим майданчиком для освоєння нової спеціальності, на що зазвичай не вистачало часу при повноцінному офісному завантаженні. Корисно продовжувати спілкуватися з професійною спільнотою, тим паче соціальні мережі легко розв’язують це завдання.

Якщо молода мама хоче повернутися на колишнє місце, важливо розуміти, що зміни відбуваються в будь-якій компанії: змінюються керівники та правила роботи; йдуть старі й приходять нові співробітники; когось підвищили, когось — навпаки. Повідомте керівника про своє рішення розпочати роботу заздалегідь. Також намагайтеся підтримувати стосунки з колективом: дізнаватися про зміни в компанії, у складі відділу, у підходах до роботи.

Якщо повертатися нікуди або якщо необхідного досвіду роботи на момент виходу немає, важливо залишатися позитивною: навіть якщо пошук роботи буде нелегким, своє ви знайдете. Найважливіше — не варто чекати, поки вам запропонують роботу. Оновіть резюме, оцініть свої переваги, продумайте, чим ви можете зацікавити потенційного роботодавця, акцентуйте на професійних якостях. Розвивайте особистий бренд.

Якщо є особливі обставини — дитина ще занадто маленька, немає надійного тилу в сім’ї тощо — краще пошукати для себе іншу форму зайнятості і не виходити на повний робочий день. Можна спробувати себе у фрилансі, влаштуватися на часткову зайнятість, працювати віддалено, брати участь у проєктах або шукати роботу з гнучким графіком. Після декрету можна зареєструватися у центрі зайнятості та отримувати виплати.

Як нейтралізувати настороженість роботодавця та вийти на гарне місце роботи?

Якщо ви шукаєте роботу після декретної відпустки, не забувайте: варто простежити можливі страхи наймача, а це насамперед ваша мотивація й професійні навички, та бути готовою проговорити їх. Важливо сприяти тому, щоб на співбесіді нікому навіть не спало на думку, що ви не відповідаєте очікуванням: зібраність, чесність, дотримання темпу ділової розмови — у пріоритеті.

На співбесіді важлива самопрезентація. Говоріть про свої навички й кар’єрні прагнення. Про інші аспекти життя, які не мають жодного відношення до працевлаштування, скажімо, наявність чи відсутність дітей, плани народжувати чи виходити заміж, за законом роботодавець не має права запитувати.

У разі, якщо вам важливо швидко знайти роботу після декретної відпустки і ви відчуваєте, що потребуєте допомоги, є можливість звернутися до кар’єрної радниці чи радника. Консультація дозволить вам знайти свій власний шлях виходу з декрету та побудувати кар’єрну траєкторію, що дає змогу комфортно поєднувати материнство й самореалізацію.

Інші поради