Меню
Мій кабінет

Як побудувати гармонійні стосунки з собою?

Із самого дитинства люди вчаться будувати стосунки з оточенням: батьки, педагоги, однолітки. І при цьому практично ніхто не приділяє уваги формуванню здорових стосунків із самим собою. Але парадокс у тому, що взаємодіяти з іншими людьми у здоровий спосіб можна у тому випадку, якщо ти у мирі й злагоді із власним «я». Тому якщо ви часто стикаєтесь з токсичними стосунками, якщо до вас мов магнітом притягуються аб’юзери та ви припускаєтесь одних й тих самих помилок у виборі партнера, замисліться ось над яким питанням: «Хто я сам(а) для себе?»

Ідеальний варіант – це бути для себе добрим другом. Тим, хто цінує, дає влучні поради, підтримує, не засуджує та не звинувачує, не критикує та не ображає. Ви маєте любити себе та поважати. У нагороду ви отримуєте:

  • покращення стосунків з іншими: вам не потрібні люди, що будуть розв’язувати ваші внутрішні проблеми, адже ви можете самостійно себе підтримувати. Тобто у вас не буде внутрішньої цілі перекласти на когось відповідальність за ваш внутрішній стан. А ще ви будете мати міцніші особисті кордони та не підпускати до себе близько потенційних кривдників;
  • відсутність почуття самотності: ви завжди є у себе, ви повноцінна цільна людина, вам не потрібно знайти абикого, щоб позбавитись самотності. Вам добре з собою, тому ви так дбайливо ставитесь до власного простору і дуже ретельно вибираєте, кого можна туди пускати;
  • впевненість у собі та світі: ви відчуваєте, що можете набагато більше, у вас є сили, адже ви можете себе мотивувати та підтримувати. А ще ви розумієте, що світ – це не настільки страшне місце, бо що б не трапилось – у вас є ви. І ви впораєтесь.

Загалом, це нагадує щось на кшталт власного світу, де вам завжди комфортно. Це безпечне місце, це сила та ваша опора. Тому дружіть із собою!

Економічне насильство – це умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи житла, їжі, одягу та іншого майна або коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право.

Як зрозуміти, що ви зіткнулися з економічним насильством? Наводимо основні ознаки:

  • вас обмежують у доступі до власних коштів або забороняють використовувати власні кошти так, як ви вважаєте за потрібне;
  • вас примушують до жебрацтва;
  • вас позбавляють або перешкоджають у доступі до їжі, житла та іншого майна;
  • ваше майно пошкоджують;
  • вас обмежують у працевлаштування, забороняють навчатися або працювати;
  • вас шантажують.

Якщо ви відчуваєте, що стосовно вас чи ваших близьких вчиняється економічне насильство, але ви не знаєте, як розірвати коло самостійно, зверніться за допомогою до правоохоронних органів та зателефонуйте на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства: 116 123.

Більше підтримки