Про проєкт:
Проєкт «Економічні можливості для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства» впроваджується Благодійною організацією «Благодійним фондом «Батерфлай» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та за фінансової підтримки уряду Канади.
Завдання конкурсу:
Підтримка бізнесів та створення нових робочих місць для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику.
Хто може брати участь:
Бізнеси (суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми господарювання – як фізичні особи-підприємці, так і юридичні особи), які зацікавлені у подальшому розвитку і створенні нових робочих місць для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику.
У конкурсі можуть брати участь підприємства з Луцької громади.
Розмір гранту:
Загальний грантовий фонд – 210 000 грн, який може бути розподілено між підприємствами, що знаходяться в Луцькій громаді. Очікується, що в рамках конкурсу буде підтримано до 3 проєктів.
Очікується, що в рамках гранту буде проведене професійне стажування для 14 жінок з кожного міста, зазначеного в умовах отримання гранту.
Очікується, що в рамках гранту буде створено щонайменше одне робоче місце для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику, та мінімум 5 жінок пройдуть профільні навчання на підприємствах з метою опанування нової професії та стажування.
Створення робочого місця і працевлаштування мають бути документально підтверджені.
Перевага буде надана заявкам, які продемонструють реалістичний бізнес-план, обґрунтування розвитку власного бізнесу через створення робочих місць для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику.
Також перевага в конкурсі надаватиметься підприємствам, які підтримують ініціативи з протидії домашньому або гендерно зумовленому насильству та підтримують принципи сталого розвитку.
Обов’язковою умовою участі в конкурсі є впровадження ініціатив по боротьбі з домашнім або гендерно зумовленим насильством, а саме проходження тренінгу з гендерної рівності та протидії ДН/ГЗН на роботі.
Грант може бути використано на:
· купівлю нового обладнання (включаючи доставку та встановлення), інструментів, меблів або інших активів, що необхідні для розвитку бізнесу і створення нових робочих місць;
Грант не може бути використано на:
· виплату заробітної плати та пов’язаних з виплатою заробітної плати податків, а також на виплату будь-яких інших податків;
· купівлю нерухомості;
· ведення підприємницької діяльності, яка завдає шкідливого впливу на навколишньомусередовищу;
· оборотні витрати.
Процедура подання заявок
Кінцевий термін подання: 18 грудня 2023 року (до 18:00)
Заявка на конкурс подається відповідно до встановленої форми і має бути викладена українською мовою.
Заявка на участь у конкурсі включає в себе наступні документи, які є невід’ємними її частинами (ці додатки містяться у файлі з формою заявки на участь у конкурсі):
1.Анкета-Заява (для скачування натисніть на виділений текст)
2. Згода на обробку персональних даних (для скачування натисніть на виділений текст)
3. Копія документу, що засвідчує державну реєстрацію підприємства/фізичної особи-підприємця
4. Документ, що підтверджує повноваження бути заявником/-цею та представляти підприємство/фізичну особу-підприємця
· Заявка має бути надіслана в електронному вигляді на електронну пошту кар’єрного та бизнес-хабу «ВОНА» у Луцьку vona.hub.lutsk@gmail.com з темою листа «Конкурс грантів для бізнесу, місто, прізвище, найменування підприємства.»
· Заявки, що не міститимуть усіх необхідних документів, до розгляду експертною комісією не братимуться.
· Після реєстрації їх авторкам/авторам буде надіслано реєстраційний номер заявки, який буде використовуватись на всіх етапах конкурсу грантів.
Запитання щодо конкурсу приймаються до 18:00, 18 грудня 2023 р., на електронну пошту кар’єрного та бізнес-хабу «ВОНА» у Луцьку vona.hub.lutsk@gmail.com
Процес оцінювання грантових заявок та відбору переможців/-ниць:
Критерії відбору переможців/-ниць грантового конкурсу:
· життєздатність ідеї та точність фінансових планів;
· кількість робочих місць та прозорі умови праці, які будуть створені для жінок, котрі постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику (не менше двох документально підтверджених);
· створення умов для навчання та (або) стажування для жінок, котрі постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику (не менше 5 жінок) задля опанування нових навичок або підвищення кваліфікації та відпрацювання цих навичок на практиці;
· використання інноваційних підходів;
· досвід в підприємництві;
· перевага в конкурсі надаватиметься підприємствам, які підтримують ініціативи з протидії домашньому або гендерно зумовленому насильству та підтримують принципи сталого розвитку.
Конкурсний відбір буде здійснюватися комісією. Кількість грантів та обсяг доступного фінансування можуть змінюватися, і Комісія залишає за собою право:
• повністю фінансувати грант;
• частково фінансувати грант;
• або відмовитись у наданні гранту на будь-якій стадії процесу з програмних причин або через невідповідність заявленій в заявці меті.
Рішення конкурсної комісії не переглядаються, коментарі за результатами конкурсу не надаються. Експертна комісія зобов’язується дотримуватись принципів конфіденційності щодо змісту отриманих заявок.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАННЯ ГРАНТУ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ
Після вибору переможця Комісія повідомить успішного претендента про надання гранту. Комісія буде повідомляти успішних Заявників електронною поштою.
Звітність про впровадження гранту визначатиметься на підставі результатів спільної фіналізації запланованого проєкту. Буде узгоджено план моніторингу та оцінки ефективності, що використовує встановлені базові дані та конкретні, вимірювані цілі та показники.
Брендування:
Успішним Заявникам/-цям буде подана Стратегія брендингу, яка визначатиме правила найменування і позиціонування проєкту, правила промоції, інформування і комунікації, а також визначатиме усіх донорів і забезпечуватиме визнання їх внеску.