Меню
Мій кабінет

Пройшов тренінг «Простір без насильства» у “ВОНА хаб” у Луцьку

Сьогодні, працівниці Мобільної бригади та Патрульної поліції у “ВОНА хаб” Луцьк провели тренінг «Простір без насильства», в якому приймали участь класні керівниці загальноосвітніх навчальних закладів Луцької міської територіальної громади.

Розглянули поняття та форми насильства, щоб мати можливість усвідомити алгоритм дій, якого потрібно дотримуватись у випадку домашнього насильства і мати можливість надати необхідну психологічну допомогу. Раніше постраждалі мовчали, не отримуючи підтримки у середовищі, адже не було звичним говорити про насильство у суспільстві, чим надавали змогу злочинцю уникнути покарання і лишитись наодинці з власними переживаннями, не лише особисто страждаючи від наслідків, але й залишаючи без важливої уваги та підтримки дітей постраждалих. 

Ольга Шмігель – начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління Патрульної поліції у Волинській області, розповіла про поняття домашнього насильства, його форми, про суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашнього насильства та алгоритм звернень постраждалих осіб за допомогою. 

Надія Бруяка – психологиня мобільної бригади соціально-психологічної допомоги та протидії домашньому насильству та насильствуа за ознакою статі звернула увагу на правила спілкування, зокрема з дітьми постраждалих. Пояснила про коректність термінології з теми насильства, щоб постраждалі почувались у безпеці та могли довіряти. Після травмаючого досвіду, постраждалі частіше закриваються і їм важливо відчувати, що вони можуть знайти підтримку у суспільстві. Також розглянули практичні кейси підтримки постраждалих від насильства у випадках, коли вони звертались по допомогу до Мобільної бригади.

Ліна Галан – начальниця управління соціальних служб для сім‘ї дітей та молоді, координаторка  соціального проєкту “ВОНА хаб” у Луцьку ознайомила усіх присутніх із вектором роботи щодо запобігання та протидії домашнього насильства в Луцькій міській територіальній громаді та роботою хабу щодо можливостей розвитку професійного потенціалу та фінансової спроможності жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства або знаходяться у групі ризику. 

Соціальна працівниця (юристка) Пундор Юлія розповіла про особливості притягнення кривдника до адміністративної-кримінальної відповідальності та про правовий статус і завдання мобільної бригади проти домашнього насильства.

Під час тренінгу учасниці отримали відповіді на актуальні для них питання, відкрито та зацікавлено занурились у тему здорового простору без насильства. 

Інші новини