ВОНА хаб. Київська область – 1 рік!
В честь першої річниці хабу, 15 вересня, у Києві відбулося урочисте відкриття виставки картин «ВОНА може», частину яких намалювали клієнтки «ВОНА хаб». Виручені з продажу картин кошти підуть на підтримку та розвиток малого жіночого підприємництва — бізнесів, заснованих завдяки ініціативі.
На заході були присутні Мустафа Елканзі, Старший координатор із надзвичайних ситуацій, заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселенняu в Україні, Павло Замостьян, Заступник представника UNFPA в Україні, Ольга Славіна, керівниця напрямку з міжнародної допомоги команди підтримки реформ при Міністерстві економіки України, координаторки хабу у Чернівцях та Ужгороді, партнери та партнерки проєкту, а також – клієнтки хабу.
За рік роботи хаб в Київській області надав 2050 консультацій, працевлаштував 200 клієнток, а 300 – відкрили власний бізнес!
«Жінки в Україні часто стикаються з проявами різних видів насильства, зокрема з психологічним та економічним. Щоб допомогти їм та жінкам, що перебувають в зоні ризику або переживають інші складні обставини, UNFPA в Україні заснував кар’єрний та бізнес-хаб «ВОНА». Мета проєкту – дати жінкам необхідні інструменти, аби вони ставали економічно незалежними та могли розірвати коло насильства.
Ми вдячні Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, Міністерство економіки України, Міністерство соціальної політики України, представникам бізнесу та громадським організаціям за співпрацю», — зазначив Мустафа Елканзі, Старший координатор із надзвичайних ситуацій, Заступник представника UNFPA в Україні.
«Мінекономіки докладає зусиль, аби жінки мали рівні обов’язки й можливості. Це стосується осучаснення трудового законодавства, зменшення розриву оплати праці між чоловіками й жінками. Вдячні UNFPA в Україні за цьогорічну плідну співпрацю у напрямку підтримки економічного наснаження жінок. Віримо, ця співпраця й надалі буде ефективною», — поділилася Ольга Славіна, керівниця напрямку з міжнародної допомоги команди підтримки реформ при Міністерстві економіки України.
Під час заходу клієнтки хабу поділилися історіями того, як саме вони вийшли з кола насильства. Одна з них, розповіла, як через насильство від ексчоловіка забула про своє хобі. Однак саме карʼєрні радниці та психологиня «ВОНА хаб» допомогли їй знайти роботу та відкрити свій бізнес: «Я дуже вдячна що є люди, які допомагають саме тоді, коли це потрібно. Відчувши підтримку від «ВОНА хаб», я повернулася до своєї справи – шукати вінтажні прикраси, а потім продавати їх у власному магазині».
На заході були присутні жінки, які своїм прикладом показують, що немає розподілу на чоловічі або жіночі професії й руйнують гендерні стереотипи. Серед них – Тетяна Мордач, перша в Україні жінка водолазка-саперка та Світлана Борисенко, начальниця відділу соціально-гуманітарного забезпечення ОКПП «Київ» Державної прикордонної служби України.
Виставка картин, створена клієнтками «ВОНА хабу», триватиме протягом тижня у приміщенні Центру української культури та мистецтв. Усі роботи можна буде придбати в авторок для індивідуальних колекцій.
Проєкт кар‘єрний та бізнес-хаб «ВОНА» у Київськиій області реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за імплементації Інноваційні соціальні рішення та за фінансової підтримки USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance.