595 жінкам надали кар’єрні консультації! 53 жінки знайшли роботу або відкрили/відновили власний бізнес!
У Луцьку ми підбили підсумки першого року роботи кар’єрного та бізнес-хабу ВОНА хаб. Луцьк, що створений для допомоги у працевлаштуванні чи започаткуванні/відновленні власної справи жінкам, котрі постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства.
У зустрічі з цієї нагоди взяли участь Ірина Чебелюк, заступниця Луцького міського голови, Ірина Констанкевич, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, колеги з кар’єрних хабів «ВОНА» з Ужгорода, Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу, представники та представниці влади та бізнесу, правоохоронці та партнери/-ки луцького хабу.
За цей рік 595 жінок звернулися в хаб за допомогою та отримали консультації кар’єрних радниць. Зокрема, підтримали 324 жінки у складанні резюме, кар’єрного плану та визначенні професійних пріоритетів. А 103 клієнтки здобули нові знання та навички під час проходження професійних курсів!
Після кар’єрних консультацій та проходження тренінгів 128 жінок знайшли роботу, 25 – відкрили/відновили свій бізнес чи стали самозайнятими (троє з них отримали мікрогранти).
«Говорили про досягнення, підтримку жінок як пріоритет державної та регіональної політики, економічну та фінансову незалежність жінок, про героїзм та самовідданість. Це важлива ініціатива, особливо для жінок, до яких доля не була надто прихильною. Подібні проєкти є маркером тих позитивних змін в країні, які відбуваються не завдяки, а всупереч обставинам. Я бачу ресурс, який надихає не тільки наше суспільство у важкий воєнний час, а й міжнародних партнерів, які бачать наш потенціал. Це потужний фундамент та рушійна сила йти далі», — прокоментувала Ірина Констанкевич, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк привітала команду та клієнток «ВОНА хаб» із першою річницею діяльності і наголосила, що робота організації ламає стереотипні уявлення про те, що гуманітарна допомога полягає лише у забезпеченні матеріальними речами тих, хто цього потребує.
«Насправді ефективна гуманітарна допомога повинна включати в себе також те, що в подальшому допоможе жінці розвиватися, працювати і жити без сторонньої допомоги. Звісно, вона може користуватися гуманітарною підтримкою, але основне – це навчити жити, виживати, адаптовуватися до тих умов, в яких жінка опинилася», – зазначила Ірина Чебелюк.
З нагоди річниці команда луцького хабу висадила алею з дерев, що символізує силу, стійкість, зростання та об’єднання жінок, котрі зробили крок до незалежності та доєдналися до спільноти клієнток «ВОНА хаб».
Проєкт кар‘єрний та бізнес-хаб «ВОНА» у Луцьку реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки питань USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance.
Фото: Ярослава Солоха