31-1 листопада відбулася сесія з нарощування потенціалу команд локальних та національного хабів.
На базі локального кар‘єрного хабу «ВОНА» у Львові відбулася презентація найкращих практик кожного окремого хабу.
Кар‘єрні радниці, керівниці хабів та психологині змогли поділитися не тільки своїми здобутками, але й перешкодами, що зустрічаються на шляху імплементації програми.
Були обговорені такі важливі напрямки у роботі:
1) Співпраця зі спеціалізованими службами щодо направлення в хаб постраждалих від ДН/ГЗН;
2) Співпраця з іншими сервісами UNFPA;
3) Співпраця з іншими партнерами щодо направлення в хаб клієнток з СЖО;
4) Кар’єрне консультування, робота з мотивацією;
5) Навчання клієнток (тренінги, курси);
6) Стажування, працевлаштування клієнток, співпраця з бізнесом;
7) Допомога у започаткуванні власного бізнесу;
8) Просування гендерної рівності, вибір професій без стереотипів;
9) Leaving no one behind – Нікого не залишаємо осторонь (Робота з найбільш вразливими категоріями – коли до категорії ДН/ГЗН додається інвалідність, дискримінація по віку, орієнтації тощо);
10) Transfer of knowledge – передача знань місцевим партнерам;
11) Інформаційна кампанія.
Для підвищення професійних навичок у роботі з жінками, котрі постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства було проведено тренінг на тему «Врахування особливостей роботи з постраждалими від ГЗН» від від гендерної експертки та психологині проєкту Марти Чумало.
У ході brainstorming session учасниці команд від локальних хабів поділилися ідеями як покращити вже існуючі підходи до роботи, де є зони росту, які існують виклики та проблеми.
Координаторка напрямку з розвитку економічної спроможності жінок Анна Цицак зазначила важливість такої взаємодії: “Мета цієї зустрічі – обмінятися досвідом, тим, що працює, що не працює. А також скласти конкретні плани дій щодо вирішення наявних проблем. Така взаємодія допоможе хабам, які тільки відкрили свої двері для клієнток використовувати найкращі практики, які вже напрацьовані локальними хабами, що відкрилися раніше. Проєкт продовжує нарощувати свій потенціал вже більше ніж півтора роки, тому подібні сесії це ще і чудова можливість для обміну інформацією, встановлення ефективної комунікації, отримання відповідей на будь-які запитання щодо роботи проєкту між локальними хабами”.
На заході також були присутні прадставниці хабів, які тільки планують відкриття. Найближчим часом свої двері для клієнток відкриють кар’єрні хаби у Луцьку та Чернівцях.