Відбулося відкриття курсів водіння для клієнток «ВОНА хаб» – жінок, котрі постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться у групі ризику.
В події взяла участь Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної/ветеранської/гендерної політики, захисту прав дітей, туризму та Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Це пілотний проєкт, який передбачає можливість для навчання 15-ти жінок. Його фокус – розширити професійні компетенції жінок, а також дати можливість стати ще більш мобільними, незалежними та впевненими в собі. Окремо передбачене інклюзивне навчання для п’яти жінок з інвалідністю.
За перші три дні з моменту оголошення набору ми отримали більше 2000 заявок. Первинним етапом відбору став аналіз анкет, фінальним – інтерв’ю.
«Я бажаю, щоб після проходження цих курсів ви були ще більш вільними, окриленими, назалежними, амбітними. Ми допомогли створити вісім хабів «ВОНА» в Україні. Тому що без економічної незалежності та наснаження, вирішити проблеми, які торкаються домашнього насильства, дуже важко. Особливо зараз, в умовах війни, – це питання стійкості. І дати цю можливість змінити щось в житті, отримавши посвідчення водійки, це ще й практичний елемент», – зазначив Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселння в Україні.
Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної/ветеранської/гендерної політики, захисту прав дітей побажала учасницям продуктивного навчання, натхнення та успіху у проходженні курсів.
Курси включають як теоретичну, так і практичну підготовку. Це забезпечить жінкам необхідні навички для безпечного керування автомобілем. Після успішного складання іспиту вони отримають водійське посвідчення категорії «В». Жінки, що беруть участь у навчанні, вже встигли пройти перше заняття – «Основи законодавства у сфері безпеки дорожнього руху».
Навчальні курси проходять в рамках проєкту з розвитку економічної спроможності жінок «ВОНА хаб», що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за імплементації Інноваційні соціальні рішення, за ініціати Київська міська державна адміністрація – КМДА та фінансової підтримки USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance.
Фото: Михайло Гринюк